itunesU

Kolejny wielki sukces Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej „Europejczyk”

Nauczyciele naszej Szkoły dołączyli do prestiżowego światowego grona edukatorów, którzy opracowują i publikują na platformie iTunes U tzw. „kursy edukacyjne”.

Kursy iTunes U przed opublikowaniem przez naszą Szkołę, przeszły szczegółową weryfikację przez sztab specjalistów z danej dziedziny nauki i dydaktyki. Wszystkie kursy musiały zostać utworzone zgodnie z obowiązującymi standardami. Dlatego też nasi Nauczyciele brali udział w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów firmy Apple. Po utworzeniu kursów i wnikliwej ich analizie zostały one przesłane do firmy Apple z siedzibą w Londynie. Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na odpowiedź, otrzymaliśmy informację, iż nasze Kursy iTunes U pomyślnie przeszły weryfikację i otrzymały najwyższą rekomendację od londyńskich profesorów. Od tej pory Kursy ITunes U z logo naszej Szkoły ukazały się i są dostępne dla wszyskich posiadaczy IOS na całym świecie.
„Kursy” uczą nauczycieli, którzy nie posiadają rekomendacji edukatorów firmy Apple najefektywniejszych metod nauczania. Kursy zawierają takie elementy, jak: wykłady, zadania, quizy, krzyżówki, filmy oferowane milionom użytkowników IOS na całym świecie. Dzięki Kursom można przejrzeć cały temat lub wybrać tylko jego fragment, poznać biografię jego autora oraz wszystkie tematy przez niego dodane. Dodatkowym elementem jest możliwość czytania postów, podejmowania dyskusji oraz sprawdzenia swoich postępów w zadaniach. Kolejnym udogodnieniem dla przeglądającego wybrany „kurs” jest możliwość otrzymywania powiadomień o nowych postach autora kursu oraz przeglądanie wszystkich notatek w jednym miejscu. ITunes to pełnoprawny program Apple służący do nauki.

Celem Kursów iTunes jest samodzielność oraz samokształcenie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Kursów iTunes U utworzoną przez nauczycieli naszej Szkoły.

Link dla użytkowników systemu iOS: